Een goed gesprek, frisse neus of havenbezoek in Amsterdam

De wensen van de bewoners in Amsterdam lopen uiteen en dit is nog maar slechts een kleine greep uit het aanbod. Wil jij een ouderen een leuk moment geven? Lees snel verder…

In het afgelopen jaar hebben wij samen met onze vrijwilligers meer dan 1000 ouderen geïnterviewd. In de rondreizende tijdmachine brachten we de geuren, kleuren, geluiden en herinneringen van de jaren 60 terug bij de ouderen. Vervolgens vroegen we: “Wat zou u op dit moment nog willen doen?” De antwoorden waren net zo verschillend als de levens waar ze ons over vertelden. Een ding hadden ze wel gemeen, het zijn de kleine dingen die het ‘m doen: haring happen op de markt, kijken naar een oude film, een dansje op Elvis of het bespreken van de actualiteit.
Nu is het tijd voor actie, wie helpt ons mee zodat Hans zo nu en dan een haring kan happen? En Antonia met een jonge vent de foxtrot kan dansen? Misschien ben jij dat wel…

Hieronder vind je per gemeente wat ouderen in Amsterdam graag willen doen. Wil je graag wat doen? Vul dan onderaan deze pagina het formulier in en wij nemen contact met je op!

Puzzelen en lego bouwen

Samen puzzelen in een boekje of lekker met de Lego in de weer. Dat is een fijne dag voor deze meneer uit Amsterdam West. Meneer hoort niet meer zo best maar zou het heel leuk vinden als je zo nu en dan komt puzzelen en een praatje komt maken. Heb jij een luide stem en hou je van hersenkrakers? Geef je op! >>

Kent u de Amsterdamse haven als uw broekzak?

Ken jij iemand die de haven van Amsterdam als z’n broekzak kent? Of ben jij die persoon die jaren in de haven werkt? Twee oud-collega’s die nu in ons huis Meer en Oever (verpleeghuis voor mensen met dementie) wonen maar hun werkzame leven in de haven hebben doorgebracht willen zo graag nog eens een keertje terugkijken naar vroeger en ook hoe het er nu uitziet in de Amsterdamse haven. Alleen kunnen ze niet meer maar misschien neem jij ze een keer mee of ken je iemand uit de haven die dit leuk vindt om te doen.. Geef je op! >>

Weekend Winkelen

Ze is dol op winkelen en etalages kijken op de Kinkerstraat. Vooral in het weekend want die duren soms wat te lang. Mevrouw heeft moeite met praten maar kan met gebaren en signalen prima duidelijk maken wat zij wil. Ben jij ook gek op winkelen en wil je er wel eens met haar op uit? Geef je op! >>

Busje komt zo!

 

Ken jij iemand die Amsterdam als z’n broekzak kent? Of ben jij die persoon die jaren op de bus heeft gezeten? Voor onze bezoekers van de dagbesteding in De Buitenhof zijn we op zoek naar ‘echte Amsterdammers’ die het leuk vinden op één keer per week mensen uit heel Amsterdam te halen en te brengen naar de dagbesteding. Vind jij het leuk om ouderen een praatje te maken en op een bus te rijden?  Geef je op! >>

 

Met een vrouw over de markt

Vroeger ging ze vaak op pad met vriendinnen en ze zou het heerlijk vinden om nu ook nog met iemand zo nu en dan een rondje te maken over de Ten Katemarkt. Woon jij in Amsterdam West en zie je dit wel zitten? Geef je op! >>

Met je neus in de cryptogrammen

Mevrouw heeft nog een grote hobby, het maken van Cryptogrammen, en zoals met zoveel in het leven is met z’n tweeen gezelliger dan alleen. Hou jij ook van hersenkrakers? Geef je op! >>

Een wandeling in de buurt

Wat vind ze het heerlijk buiten. Voor een vrouw uit Amsterdam West zijn we op zoek naar iemand die zo nu een dan een blokkie met haar om wil. Mevrouw is niet de grootste prater maar geniet dubbel en dwars. Geef je op! >>

Sjouwen door Amsterdam

Deze Surinaamse man sjouwt graag door de stad. Hij heeft veel humor en zou het erg leuk vinden om er met een Surinaamse maat op uit te gaan. Vind jij het leuk om zo nu en dan met hem een rondje te maken door de stad? Geef je op! >>

Samen een frisse neus halen

Afgelopen jaar spraken we verschillende dames en heren op leeftijd die er erg van genieten om lekker buiten te zijn. Haal jij wanneer het jou uitkomt en misschien wel samen met een vriend of vriendin een frisse neus?
Geef je op! >>

Gezocht: Hollandse Plaatjes draaier

Voor een dame in ons huis Meer en Oever (kleinschalig wonen voor mensen met dementie) zijn wij op zoek naar een liefhebber van Nederlandstalige muziek. Mevrouw is een geboren Amsterdamse en wordt erg vrolijk van het luisteren naar muziek van vroeger. Houd jij ook van deze muziek en vind je het leuk om af en toe een plaatje te draaien?
Geef je op! >>

Een goed gesprek

Meneer volgt nog elke dag het nieuws en kijkt verschillende onderzoeksprogramma’s op tv. Hij zou het heerlijk vinden om zo nu en dan ontwikkelingen verder te verdiepen in een goed gesprek. Ben jij niet vies van een goed gesprek of een constructieve discussie?
Geef je op! >>

Op die fiets

Met de wind door je haren, en maar trappen en maar trappen. Ouderen hebben wat afgefietst in hun leven. Voor verschillende dames en heren zijn we nu op zoek naar iemand die er zo af en toe met ze op uit gaat met een duofiets (een duofiets is een fiets met vier wielen waar je gemakkelijk met z’n tween op kan). Natuurlijk krijg je een goede uitleg voordat je er op uit gaat. Lijkt je dit wel wat? Geef je op! >>


Ik wil meer informatie

 

 

Ik wil meer informatie

Stuur je liever zelf een mailtje? Dat kan naar: anne@stichtingdetijdmachine.nl.

Foto: Sam Wheeler (Unsplash)

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *